Samsung пояснює принцип роботи нового формату HDR10+

Минулого тижня компанія Samsung спільно з Amazon представила новий відкритий стандарт широкого динамічного діапазону HDR10+. Він був створений для того, щоб максимально наблизити зображення на екрані до реальності. На дисплеї з підтримкою HDR10+ людина може побачити більш світле зображення з більш широким діапазоном кольорів і більш глибокими тонами в порівнянні із звичайним HDR. У той час як поточний стандарт HDR10 використовують статичні метадані, HRD10+ вдається до допомоги динамічних метаданих для досягнення більшого контрасту і квітів, які ближче до реальності, забезпечуючи тим самим краще сприйняття. Використовуючи динамічні метадані, які закодовані в сигналі HDR10+, цей стандарт може регулювати кінцеві рівні яскравості сигналу HDR, перетвореного за тону на основі сцени за кадром, створюючи зображення, яке набагато ближче до того, як його задумав режисер.

До появи HDR10+ використовувалося статичне зіставлення тону, яке використовувало тільки одну фіксовану криву тонального відображення для всього вмісту на екрані. Наприклад, коли деякі сцени фільму яскраві, а деякі сцени були зняті у відносно поганому освітленні, ці темні сцени будуть здаватися значно більш тьмяним, ніж їх задумував режисер з-за статичного зіставлення тони.

При динамічному зіставленні тонів різні сценарії застосовуються від сцени до сцени, що зберігає початкову задумку режисера з точки зору кольору і яскравості. Це означає, що HDR10+ дозволяє показати більше деталей і квітів в тінях і яскравих областях. За останні роки підтримка HDR з’явилася в цілому ряді продуктів, включаючи телевізори, смартфони і камери. Очікується, що в найближчі роки HDR10+, будучи відкритою технологією, стане галузевим стандартом і буде впроваджений у ще більшу кількість пристроїв. Він вже підтримується всіма UHD-телевізорами Samsung 2017 року, включаючи флагманську лінійку QLED TV. Пізніше в цьому році UHD-телевізори Samsung 2016 року також отримають підтримку HDR10+ через оновлення прошивки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *